Aksaray Üniversitesi
Güzelyurt Meslek Yüksekokulu
Aşçılık Programı Öğrencilerine “Günümüzde Kesici Aletler ve Bıçakçılık” Eğitim Semineri Verildi…

Aşçılık Programı Öğrencilerine “Günümüzde Kesici Aletler ve Bıçakçılık” Eğitim Semineri Verildi…

Aksaray Üniversitesi, Güzelyurt Meslek Yüksekokulu AŞÇILIK PROGRAMI  Öğrencilerine Yönelik  “Günümüzde Kesici Aletler ve Bıçakçılık” konulu Eğitim Semineri,  Karballa Uygulama Oteli Konferans Salonunda, Pirge Bıçak Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi Tankut PAÇACI ve Danışman Şef Yardımcısı Sadık DOĞAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğretim elemanları ve Aşçılık Programı öğrencileri katılım sağladı.

Eğitim Semineri  kapsamında firmanın bıçak üretimi hakkında bilgilendirme yapıldı,  bıçak üretim aşamaları anlatıldı, bıçak çeşitleri gösterildi ve kullanım alanları anlatıldı. Mutfakta yiyecek hazırlayan tüm bireylerin bilmesi gereken bıçak kullanma teknikleri anlatıldı, masatlama uygulamalı olarak gösterildi ve doğru ürün için doğru bıçağın nasıl kullanılması  gerektiği hakkında bilgiler verildi.

Seminer sonrasında öğrencilerle soru-cevap yapıldı ve Güzelyurt Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Nuri AKTOKAT ve Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Ceyhun YÜKSEL’in Pirge Bıçak Eğitim sorumlularına Teşekkür Beratı ve Hediye takdimi ile seminer sonlandırıldı. Katkılarından dolayı Pirge bıçak eğitim sorumlularına ve katılımlarından dolayı tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.